Stalowa Wola: Fotograficzne podróże w stalowowolskim muzeum.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Marta Górecka

Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Do ich obejrzenia zachęca Magdalena Wielgocka ze stalowowolskiego muzeum:

Zdjęcia Bogdana Dziworskiego, jednego z najważniejszych twórców polskiego filmu dokumentalnego II połowy XX wieku, należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia przedstawiające chwile z życia. Ich scenografią są głownie polskie miasta i miasteczka. Ze swoistym dystansem i poczuciem humoru przywraca wspomnienia o codziennym życiu minionych dekad. Jego fotografie – na pozór klasyczne w formie i treści – często zaskakują nowatorskością i refleksem.

Natomiast druga wystawa autorstwa Marcina Sautera – fotografa, reżysera i operatora filmowego, powstała ze zdjęć wykonanych w latach 2006-2021 w Polsce i w wielu krajach świata, m.in. w: Armenii, Rosji, USA, Gwatemali, Belize, Włoszech, Francji, Białorusi, Maroku, Syrii i Libanie.

Zdjęcia prezentowane na wystawie układają się w swego rodzaju podróż po świecie w poszukiwaniu spokoju, szczególnego stanu uwagi, skupienia i odbioru wrażeń. Zdjęcia pokazują głównie miejsca podróży, związane z pracą filmowca dokumentalisty.
Obydwie wystawy będą prezentowane do 14 sierpnia.

Marta Górecka