Stalowa Wola: Elektroniczna kolejka w Wydziale Komunikacji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Już od stycznia zamiast stać w ogonku w oczekiwaniu na załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, w kolejkę można stanąć wirtualnie rezerwując termin i konkretną godzinę wizyty. System kolejkowy to ułatwienie, które wprowadza Powiat Stalowowolski w trosce o mieszkańców i poprawę komfortu obsługi. Mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys:

I nie narażali się na ewentualne zakażenie koronawirusem. I co ważne mieszkańcy, którzy będą chcieli na przykład zarejestrować samochód, czy wymienić prawo jazdy, nie będą musieli marnować czasu na stanie w kolejce. O tym jak będzie działał system kolejkowi mówi naczelnik wydziału Krzysztof Żminda:

Osoby, które będą chciały odwiedzić wydział Komunikacji już 4 stycznia 2021 roku, mogą się rejestrować już od 28 grudnia. Ważne by zanim wypadnie termin wizyty wcześniej na BIP Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli sprawdzić jakie dokumenty należy mieć ze sobą, aby sprawę załatwić za jednym podejściem:

 

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli liczą na współpracę z mieszkańcami również w tedy, kiedy okaże się, że nie będą mogli przybyć w wyznaczonym terminie:

 

Wtedy z tego terminu będzie mógł skorzystać kto inny. Jeśli system sprawdzi się w Wydziale Komunikacji, to Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli wprowadzać go będzie do innych obleganych wydziałów jak geodezja, czy architektoniczno-budowlanego.