Stalowa Wola: EKO Azyl już służy mieszkańcom

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Sąsiedzki EKO Azyl powstał na ulicy Kilińskiego w Stalowej Woli. To ogródek przyblokowy w raz z miejscem do wypoczynku który powstała w ramach projektu realizowanego przez Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM i mieszkańcami bloku przy ulicy Kilińskiego 2, dofinansowanego z fundacji ORLEN. Mówi Kinga Surma z MOPS w Stalowej Woli.

 

Pomagały również instytucje miejskie. Jedną z mieszkanek, która zaangażowała się w prace nad powstaniem EKO Azylu była Zofia Stępień, którą cieszą zmiany.

 

Oddanie do użytku Sąsiedzkiego EKO Azylu było też okazją do podsumowania warsztatów ekologicznych , które towarzyszyły projektowi. Mówi animator klubu Wesoła Gromadka przy MOPS Beata Jucha.

 

Efektami warsztatów Mateusz i Igor reprezentujący klub przyszli się podzielić z użytkownikami EKO Azylu. To własnoręcznie wykonane przez nich budki.

 

Dwie budki zawisną na drzewach w otoczeniu bloku przy ulicy Kilińskiego 2 a pozostałe w innych miejscach na Osiedlu Fabrycznym w Stalowej Woli.

Marta Górecka