Stalowa Wola: Dwa miliony dofinansowania na doposażenie kardiologii i ortopedii.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Szpital w Stalowej Woli otrzymał dofinansowanie na doposażenie czwartego piętra budynku diagnostyczno-zabiegowego. W to miejsce już niedługo zostaną przeniesione oddziały kardiologii oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej stalowowolskiej lecznicy. Pieniądze udało się pozyskać w ramach Polskiego Ładu ze środków na tereny popegieerowskie. Wniosek, który w tym programie złożył powiat stalowowolski, wsparł wiceminister infrastruktury poseł Rafał Weber:

Wiceminister przypomniał, że również na remont 5 milionów złotych udało się pozyskać z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zaś 2 dwa miliony powiat dołożył z własnego budżetu.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że dbałość o szpital i jak najlepszą jakość leczenia jest ważne dla powiatu. A adaptacja pomieszczeń na 4 piętrze pawilonu jest tego kolejnym przykładem:

Dyrektor szpitala Monika Pachacz-Świderska, która cieszyła się, że to kolejne dofinansowanie na doposażenie kolejnych oddziałów, zapowiedziała, że pozyskane 2 miliony złotych posłuży nie tylko na zakup łóżek:

Lekarz Dariusz Sowa, kierownik oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, przypomniał, że w ubiegłym roku oddział obchodził 50-lecie istnienia a wreszcie będzie mógł funkcjonować w nowoczesnym wydaniu:

A otwarcie oddziałów kardiologii i ortopedii w nowym miejscu na 4 piętrze pawilonu diagnostycznego powinno nastąpić za 2-3 miesiące.

Marta Górecka