Stalowa Wola: Dobre wiadomości dla pracowników Elektrowni i zapowiedź inwestycji.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Nowoczesna instalacja spalania paliwa alternatywnego ma powstać w Stalowej Woli. Taką informację wraz podpisaniem listu intencyjnego przekazano podczas wspólnej konferencji prezydenta Stalowej Woli i prezesa zarządu TAURON Polska Energia.

Wcześniej odbyło się spotkanie w Elektrowni Stalowa Wola w związku z planami likwidacji konwencjonalnych bloków energetycznych Elektrowni. Mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny:

Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia zapowiedział, że żaden pracownik Elektrowni Stalowa Wola nie straci pracy:

A Elektrownia Stalowa Wola w ograniczonej postaci, m.in. w związku z istnieniem bloku na biomasę będzie funkcjonować.

W starania o dobre rozwiązania dla Stalowej Woli w związku z likwidacją bloków włączył się poseł Rafał Weber, który przyznał, że ważny jest rozwój energetyki w Stalowej Woli:

Kolejnym elementem rozwoju energetyki będzie zapowiadana przez TAURON budowa na Jelni farmy fotowoltaicznej i ogłoszona na konferencji budowa instalacji spalania paliwa alternatywnego. To nie tylko ekologia ale i nowe miejsca pracy:

W efekcie będzie powstawała energia termiczna zasilająca PEC w ciepłą wodę i ogrzewanie miasta.

Była to też okazja do uzyskania informacji o terminie uruchomienia bloku gazowo-parowego. Pierwsze uruchomienie turbiny gazowej nastąpi w listopadzie, a przewidywany termin pierwszej synchronizacji bloku z siecią wyznaczony został na koniec bieżącego roku.

(Marta Górecka)