Stalowa Wola: Dobiega końca projektowanie hospicjum

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W Stalowej Woli powoli dobiega końca przygotowywanie projektu technicznego i niezbędnej dokumentacji do rozpoczęcia budowy hospicjum w Stalowej Woli Placówka powstanie na działce obok Ambulatorium przy ulicy Kwiatkowskiego. Inwestycja jest realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. O etapie realizacji budowy Hospicjum informował niedawno prezydent Lucjusz Nadbereżny:

Miasto już prowadzi rozeznanie w kwestii kontraktu z NFZ na działalność hospicjum i poradni oraz w jakiej formule placówka będzie funkcjonowała po wybudowaniu:

Na pewno zatrudnienie w hospicjum znajdzie wyspecjalizowana kadra:

Hospicjum, które ma być jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce, ma zostać oddane do użytku w roku 2023. W pierwszym etapie ma powstać około 30 łóżek w pokojach 1 i 2- osobowych. Planowane jest także miejsce odpoczynku dla rodzin pacjentów hospicjum. Będzie też stołówka, jadalnia, świetlica, kaplica, pokoje zabiegowe i rehabilitacyjne, Dodatkowo w Poradni Medycyny Paliatywnej mają powstać  3 gabinety lekarski oraz zabiegowy, rehabilitacyjny. Będzie też wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego. Budynek hospicjum ma być połączony z Ambulatorium, aby placówka  mogła również korzystać z potencjału przychodni. Koszt inwestycji w ramach przetargu to ponad 21 milionów złotych, z tego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 15 milionów złotych.