Stalowa Wola: Do placówek medycznych, opiekuńczych i strażaków trafiły koleje maseczki.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Po rozdaniu mieszkańcom Stalowej Woli maseczek wielokrotnego użytku władze miasta w ramach walki z epidemią koronawirusa zakupiły 40 000 profesjonalnych maseczek medycznych. W tym jest 10 000 masek ochronnych z filtrem FFP2 oraz 30 000 jednorazowych, trójwarstwowych maseczek ochronnych.

We wtorek 5 400 maseczek FPP2 i 17 000 jednorazowych maseczek trzywarstwowych już trafiło do lokalnych szpitali, placówek pomocowych, „Ambulatorium” i strażaków ochotników. Najwięcej bo 7500 maseczek otrzymał Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli – to 2500 sztuk medycznych masek FFP2 oraz 5000 sztuk maseczek jednorazowych.

Maseczki trafiły też do szpitala w Nisku. Mówi wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap:

Tym razem kolportażem maseczek zajęli się Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Wojciech Chodorek, pracownik Urzędu Miasta w Stalowej Woli. Całkowita wartość tego zakupu to 224 tysiące złotych. Natomiast pula środków wydanych do tej pory na pomoc w walce z koronawirusem jest znacznie wyższa

Będą to zarówno maseczki medyczne FPP2 jak i kombinezony ochronne, które trafią do placówek ochrony zdrowia, służb socjalnych i mundurowych oraz będą służyć pracownikom do zabezpieczenia działań administracyjnych Stalowej Woli.

Marta Górecka