Stalowa Wola: Czy ulica Krzywa powinna być jednokierunkowa

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W związku z trwającą przebudową ulicy Krzywej w Stalowej Woli pojawiły się głosy mieszkańców, aby po modernizacji wprowadzić tam ruch jednokierunkowy. Temat był poruszony na Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Obecny na niej naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Krzysztof Gawlas stwierdził, że taką ewentualność można rozważać dopiero po przebudowie, kiedy będą wykonane wszystkie elementy ulicy, Jeśli cała ulica Krzywa miałaby być jednokierunkowa wówczas taką organizację należałoby wprowadzić również na ulicy Wyszyńskiego:

 

Natomiast zastępca Naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu Urzędu Miasta w Stalowej Woli Andrzej Wojtaś przypomniał o planowanej modernizacji kortów tenisowych i budowanym ‘Parku Zimnej Wody’. W związku z tymi inwestycjami ruch w tym miejscu się zwiększy, więc wprowadzenie ruchu jednokierunkowego może wyjść bokiem mieszkańcom ulicy Krzywej:

Pojawiła się też propozycja aby jednokierunkowym zrobić tylko odcinek np między ulicą Andersa a Wędkarską. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że z wszelkimi ustaleniami należy poczekać przede wszystkim do czasu wykonania ulicy. A najlepiej do momentu zafunkcjonowania parku, kortów i stadionu po przebudowie, aby można było ocenić z jaką skalą ruchu miasto będzie mieć do czynienia w tym miejscu.