Stalowa Wola: Czwarte miejsce w Polsce pod względem bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Joanna Sarwa

Stalowa Wola znalazła się na czwartym miejscu w Polsce wśród 84 dużych miast pod względem bezpieczeństwa na drogach w 2019 roku. Ranking przeprowadził rankomat .pl. Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Stalowa Wola znalazła się na 4. miejscu zestawienia. Ustąpiła pola tylko trzem miastom, to: Kędzierzyn-Koźle, Siemianowice Śląskie oraz Bełchatów. W województwie podkarpackim, Stalowa Wola wypadła najlepiej. Dla porównania Rzeszów, stolica Podkarpacia zajęła niechlubne przedostatnie miejsce w rankingu. Na ostatnim uplasowały się Katowice. Według zestawienia w Stalowej Woli na 1000 mieszkańców przypadło 8,6 zdarzeń drogowych. O statystykach zdarzeń drogowych w 2019 roku informowała niedawno oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Małgorzata Kania

Najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji w Stalowej Woli było niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami, kolejnymi nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe cofanie, nieprzestrzeganie sygnałów, czy nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu. Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w Stalowej Woli ma również w pływ poprawa infrastruktury drogowej w mieście o którą dba samorząd. Mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

To także inwestycje w ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych.

To także wyprowadzanie ruchu tranzytowego poza centrum miasta dzięki budowanej obwodnicy.

Bardzo istotna jak zaznaczył prezydent Stalowej Woli jest również edukacja na temat bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego prowadzona już wśród najmłodszych mieszkańców miasta.

Marta Górecka