Stalowa Wola: Cudowne Ziele drugą premierową animacją w ramach Legend w sieci

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Tym razem ‘Cudowne Ziele’ będzie miało swoją premierę w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w sieci. To drugie z czterech opowiadań, które Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli opracował w formie filmików-obrazkowych opowiastek na podstawie podań lasowiackich. Te zostały wydobyte ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. MDK chciał przybliżyć kulturę lasowiacką i aby w tak niezwykły sposób w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły widzów w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów. A pomogą w tym nie tylko animowane ilustracje wykonane przez mieszkańców, ale też muzyka i tekst, do którego głosu użyczyli Ambasadorzy Stalowej Woli. Mówi koordynująca przedsięwzięcie Izabela Wrzosek-Wermińska:

A legenda ‘Cudowne Ziele’, której premiera na profilu facebookowym stalowowolskiego MDK już w tę niedzielę o 10.00, przeniesie widzów do świata magii:

Po premierze ‘Cudowniego Ziela’ o godzinie 11.00 odbędzie się WIDEO SPOTKANIE #2, podczas którego Łukasz Drewniak porozmawia z Modestem Rucińskim. Będzie to również okazja aby włączyć się do rozmowy i zadawać gościowi pytania na czacie.

 

Marta Górecka