Stalowa Wola: Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGong już otwarte

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

W Stalowej Woli ruszyło Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGong. Placówka powstała w Bibliotece Międzyuczelnianej. Oficjalne otwarcie centrum odbyło się teraz, choć dzieci i młodzież dzięki dwom lektorkom z Chin uczą się języka chińskiego już od wiosny tego roku. W uroczystości otwarcia Centrum obok władz Stalowej Woli uczestniczył m.in. wicegubernator Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang Qin Rupei

Zapowiedział też wsparcie rozwoju Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli. Prezydent Stalowej Woli podkreślał, że otwarcie Centrum to nie tylko dowód na działalność i współpracę gospodarczą LiuGong w Stalowej Woli ale też oddziaływanie społeczne firmy na miasto:

Umowę o powołaniu Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGong podpisali prezes Liugong Dressta Hou Yubo, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, zarząd powiatu stalowowolskiego, przedstawiciele uczelni: Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Mechaniczno –Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Na pamiątkę wizyty w Stalowej Woli goście z Chin otrzymali obraz „Podkarpackie łany” autorstwa Piotra Warchoła i ręcznie haftowane serce lasowiackie.

(Marta Górecka)