Stalowa Wola: Budżet miasta na 2022 rok wyniesie ponad pół miliarda złotych

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Rekordowy ma być budżet Stalowej Woli na 2022 rok. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny przedstawił główne założenia przyszłorocznego budżetu. A wielkość środków w miejskiej kasie po raz pierwszy przekroczy pół miliarda złotych:

 

To oznacza, że zaplanowana jest nadwyżka w budżecie, co pozwoli spłacić część zobowiązań i zmniejszyć zadłużenie Stalowej Woli.

Łącznie będzie to kwota 28 milionów złotych.

Prezydent podkreślił również, że ponad 40 % wydatków będą stanowić wydatki inwestycyjne.

Ponad 1/3 z puli wydatków inwestycyjnych będzie związana z powstającym Strategicznym Parkiem Inwestycyjnym.

Natomiast pozostałe 134 miliony złotych, z których 83 miliony złotych to środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych, zaplanowano na 118 różnego rodzaju inwestycji na terenie stalowowolskich osiedli.

Wśród tych blisko 120 zadań są inwestycje już rozpoczęte, jak budowa tunelu pod torami pomiędzy ulicami11-Listopada, Okulickiego i ulicą Przemysłową, przebudowa ulicy Działkowej, budowa ulicy Granicznej do połączenia Brandwicką, kończona budowa Parku Zimnej Wody, przebudowa sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury, finalizacja prac przy tworzonym Muzeum COP. To również nowe inwestycje, które ruszą w 2022 roku  to m.in. budowa hospicjum, przebudowa ulicy Okulickiego, To również przebudowa i rozbudowa ulicy Spacerowej z budową ronda na Energetyków oraz modernizacja 34 przejść dla pieszych, a także modernizacja Parku Jordanowskiego. Będą też zadania osiedlowe oraz modernizacja i budowa placów zabaw. Prezydent Stalowej Woli przy okazji prezentacji budżetu zapowiedział, że ze strony miasta ani mieszkańców ani przedsiębiorców nie czekają żadne podwyżki

Nie planuje się także wprowadzania żadnych nowych opłat na terenie Stalowej Woli.