Stalowa Wola: Budowa biurowca ARP ruszy jeszcze w tym roku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Jeszcze w tym roku ruszy w Stalowej Woli budowa nowoczesnego biurowca klasy A w ramach programu Fabryka. Ma to być trzykondygnacyjny obiekt biurowo – usługowy o powierzchni pięć tysięcy metrów kwadratowych. Projekt budynku przygotowuje krakowska pracownia URBA Architects. Mówi Maciej Kronenberg z krakowskiej pracowni.

 

Spółką która odpowiada za realizację programu Fabryka w tym budowę biurowca w Stalowej Woli jest Operator ARP, należącą do Agencji Rozwoju Przemysłu. Prezes spółki Mariusz Domeradzki zapowiedział, że terminy realizacji inwestycji w Stalowej Woli będą dotrzymane.

 

Zgodnie z zapowiedziami biurowiec powstanie u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej. Tą lokalizację wskazał samorząd Stalowej Woli. Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny jest przekonany, że ta inwestycja pomoże rozwinąć potencjał biznesowy w stalowej Woli.

 

Stalowa Wola była jednym z pierwszych miast wybranych do programu Fabryka. Mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Według planów biurowiec ARP w Stalowej Woli ma być wybudowany w 2023 roku. Przedsięwzięcia spółki Operator ARP w ramach Programu Fabryka realizowane są również w Elblągu, Włocławku czy Radomiu.