Stalowa Wola: Areszt dla 37-latka podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku między Stalową Wolą i Jamnicą

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Sąd rejonowy w Stalowej Woli zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 37-letniego Grzegorza G., podejrzanego o spowodowanie w minioną sobotę wypadku pod wpływem alkoholu, w którym zginęło małżeństwo z Przędzela. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla mieszkańca gminy Grębów. Mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prokurator Andrzej Dubiel:

 

Sąd w całości podzielił argumentację prokuratury i na posiedzeniu, które z uwagi ba stan zdrowia 37-latka odbyło się w szpitalu zdecydował o aresztowaniu. Ze względu na stan zdrowia, podejrzany na razie odbywa areszt w warunkach szpitalnych. Z ustaleń prokuratury wynika, że:
‘ […]37-letni Grzegorz G.kierując pojazdem marki Audi S7 pod wpływem alkoholu wynoszącym ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu z niedozwoloną i niebezpieczną prędkością podjął w miejscu do tego niedozwolonym – na łuku drogi manewr wyprzedzania doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Audi A4. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły osoby poruszające się tym pojazdem’. Tyle prokuratura. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.
Małżeństwo z Przędzela osierociło 3 dzieci w tym trzylatka, który jako jedyny przeżył ten wypadek. Decyzją sądu dzieci tymczasowo zostały przekazane pod opiekę brata zmarłej kobiety i jego żony. Dziś o 14.00 w Przędzelu pogrzeb tragicznie zmarłego małżeństwa.