Stalowa Wola: Andrzej Szymonik powalczy o prezydenturę

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Andrzej Szymonik będzie się ubiegał o fotel prezydenta Stalowej Woli. Jego kandydaturę do wyborów wystawiło Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe. Tworzą je Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna, KOD i Rebelianty Podkarpackie.

Andrzej Szymonik w swojej bogatej karierze zawodowej przez kilka lat od 2004 do 2015 roku był prezesem PEC-u w Stalowej Woli.

Od 2017 był prezesem Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Augustowie, ale zrezygnował z pracy chcąc powalczyć o prezydenturę. Mówiła o tym Joanna Grobel-Proszowska podczas prezentacji kandydata, która odbyła się przy rondzie na ul Energetyków.

Andrzej Szymonik zwrócił uwagę na malejącą liczbę mieszkańców Stalowej Woli. Sposobem na odwrócenie tej tendencji jest stworzenie pracodawcom warunków by oferowali dobrze płatną pracę.

Mówił też o tym że nie jest i nie chce być politykiem, jest menagerem.

I zwracał uwagę na duże zadłużenie miasta.

Kandydat sugerował, że według jednych to zadłużenie wynosi 170 tysięcy, a według innych 300 tysięcy złotych. Wspólnego kandydata na prezydenta Stalowej Woli chwalili przedstawiciele ugrupowań tworzących Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe. Zapowiedzieli też kolejne konferencje prasowe, na których Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe przedstawi program wyborczy.

(Marta Górecka)