Stalowa Wola: Akcelerator w budowie i rezerwacje

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

O postępie prac przy budowie Akceleratora w Stalowej Woli poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu na konferencji zorganizowanej na terenie budowy. Akcelerator- nowoczesny obiekt przemysłowo – biurowy dla sektora Mikro -Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który powstaje przy ulicy Kasprzyckiego w pobliżu biurowca HSW. Inwestycja powoli pnie się w górę i już jest zainteresowanie przestrzenią,która tam powstanie.  Mówi dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP Tomasz Miśko:

Tomasz Miśko przyznał, że nie bez powodu Stalowa Wola została wybrana na lokalizację tak nowoczesnego obiektu dla przedsiębiorców. Stalowowolska podstrefa rozwija się najdynamiczniej, co pokazały ostatnie 5 lat:

Obecny na konferencji prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przyznał, że to ważna inwestycja dla rozwoju gospodarczego Stalowej Woli:

Powierzchnia Akceleratora na który składa się budynek biurowo-usługowy i hala-produkcyjna będzie miała łącznie około 8,5 tysiąca m2. Sama powierzchnia produkcyjna wyposażona w zaplecze sanitarne, socjalne i techniczne to blisko 5 tysięcy m2. Budynek będzie wyposażony nowoczesne systemy audiowizualne, sprzęt do tłumaczeń konferencyjnych, sale konferencyjne i na spotkania biznesowe. Akcelerator i jego otoczenie ba być proekologiczne i energooszczędne. To m.in.  instalacja fotowoltaiczna, zbiorniki retencyjne na gromadzenie wód opadowych, stacje ładowania samochodów elektrycznych i wiele innych. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to  I kwartał 2025 r. W tym miesiącu zostanie uruchomiona strona internetowa z możliwością odbycia wirtualnego spaceru po Akceleratorze.