Stalowa Wola: 400 wypożyczeń w pierwszym dniu funkcjonowania rowerów miejskich.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Iwona Pol

W Stalowej Woli od poniedziałku ruszył system roweru miejskiego. W tym roku w związku z epidemią rowery miejskie pojawiły się na ulicach miasta z ponad dwumiesięcznym poślizgiem. A o tym jak bardzo mieszkańcy na nie oczekiwali świadczy fakt, że tylko pierwszego dnia było blisko 400 wypożyczeń. O popularności tego systemu świadczą też statystyki ubiegłego sezonu. Mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny:

Do dyspozycji amatorów jazdy na rowerze podobnie jak w ubiegłym roku jest 120 rowerów ulokowanych na 12 stacjach. I podobnie jak w ubiegłym sezonie pierwsze pół godziny jazdy na rowerze jest bezpłatne

W związku z epidemią rowery będą sukcesywnie dezynfekowane, ale dla własnego bezpieczeństwa wypożyczając rower miejski warto posiadać ze sobą środek odkażający, by przetrzeć kierownicę i siodełko. Na razie rozlokowanie stacji rowerowych jest takie samo jak w minionym sezonie, ale samorząd Stalowej Woli chce porozumieć się z sąsiadami, aby w przyszłym sezonie rozbudować system i przyłączyć do niego sąsiednie miejscowości.

Marta Górecka