Stalowa Wola: 250 bicyklistów jechało Podkarpackim Rajdzie Rowerowym Green Velo

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

250 bicyklistów wystartowało w Podkarpackim Rajdzie Rowerowym Green Velo, który od 7 lat organizuje Starostwo Powiatowe w Stalowej |Woli. Od dwóch lat impreza ma rangę wojewódzką. O tym że impreza cieszy sie niesłabnącym zainteresowaniem świadczy fakt że tradycyjnie chętnych było więcej niż miejsc zaplanowanych przez organizatora. Wśród uczestników rajdu wielu było takich, którzy nie opuścili ani jednego rajdu, jak Tomasz Kania z córką Aleksandrą.

Ale byli też tacy którzy pierwszy raz wystartowali w tym rajdzie jak radny z Janowa Lubelskiego Andrzej Łukasik, prezes Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim, który ma na swoim koncie wyprawy rowerowe do Włoch i Francji, czy Szwajcarii.

W tym roku trasa Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo liczyła ponad 56 kilometrów i po raz pierwszy wyszła poza powiat stalowowolski. Rowerzyści odwiedzili Ulanów. Powitali ich tam flisacy i burmistrz Stanisław Garbacz.

Tradycyjnie podczas rajdu nie zabrakło konkursów i zabaw z nagrodami. Po powrocie do Stalowej Woli w amfiteatrze na centralnym placu zabaw uczestników powitał starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Rajd zakończyły występy artystyczne zespołów Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.