Skopanie. Święto plonów.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Święto plonów w Skopaniu rozpoczął korowód dożynkowy z parku osiedlowego do kościoła parafialnego w towarzystwie orkiestry dętej i mażoretek  „Diament” z Chmielowa rozpoczął.  Wydarzenie miało miejsce w minioną niedzielę.

Po mszy w kościele pod wezwaniem  Miłosierdzia Bożego w Skopaniu, uczestnicy gminnych dożynek wrócili do parku osiedlowego, gdzie odbyła się ceremonia dożynkowa. Było przekazanie i dzielenie chleba, prezentacja wieńców dożynkowych,  przekazanie „wiechy” i zabawa taneczna.

Podczas dożynek rozstrzygnięty został też I etap konkursu „Bitwa Regionów”, w  którym dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu tarnobrzeskiego Najlepsze okazały się  Wrzawianki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich we Wrzawach, zwyciężyły dzięki kremowej zupie z fasoli na żeberkach z domowymi kluseczkami. Drugie miejsce wywalczyły panie z KGW w Kaczakach, trzecie panie z KGW w Dąbrowicy.

Gośćmi tegorocznych dożynek w Skopaniu zorganizowanych przez  burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, przewodniczącego wraz z radą osiedla w Skopaniu oraz MGOK w Baranowie Sandomierskim byli m. in. poseł Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wicestarosta Jacek Rożek, nadbrygadier Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz brygadier Marian Róg – Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu.