Sandomierz: „Życie warte jest rozmowy”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Pod hasłem „Życie warte jest rozmowy” upłynęły w Sandomierzu obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom.
Chętni mogli skorzystać z rozmowy z psychologiem lub psychiatrą w namiocie ustawionym na rynku, a w ratuszu odbyło się spotkanie specjalistów różnych dziedzin: szkolnych pedagogów, pracowników punktów interwencji kryzysowej, policji  i Centrum Zdrowia Psychicznego. Wzięło  w nim udział około sześćdziesięciu osób.

Mówi kierownik Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu Renata Mirowska-Masternak:

Lekarz psychiatra Piotr Broda z Centrum Zdrowia Psychicznego przybliżał możliwości, jakie dla osób potrzebujących stwarza sandomierski ośrodek:

Z udziału w spotkaniu zadowolona jest kierownik placówki wsparcia dziennego „Przystanek Błonie” i świetlicy środowiskowej w Sandomierzu Agnieszka Krasoń, która zwraca uwagę na wzrost tendencji samobójczych wśród młodych ludzi:

W spotkaniu w ratuszu wziął udział między innymi psychiatra Sebastian Masternak z Kliniki Psychiatrii w Lublinie, który zwrócił uwagę na cel takiego spotkania:

Centrum Zdrowia Psychicznego mieści się w nowym budynku na terenie kompleksu Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. W pawilonie swoją siedzibę ma dzienno-ambulatoryjno-środowiskowa część Centrum. Wszystkie usługi znajdują się w jednym miejscu. Mieszczą się tutaj: oddział dzienny psychiatryczny, punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny, rejestracja, poradnia, siedziba Zespołu Leczenia Środowiskowego, Klub Pacjenta, a nawet kawiarnia. Centrum obsługuje pacjentów z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego.

Joanna Sarwa