Sandomierz: XVIII ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, Pomagam”.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa
75 sklepów z terenu diecezji sandomierskiej oraz około 100 wolontariuszy bierze udział w XVIII ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Tak, Pomagam” .

Zbiórka odbędzie się dziś i jutro w (25 i 26 września) w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Milczanach, Gorzycach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim, Chmielowie koło Nowej Dęby i Janowie Lubelskim.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao czy słodycze
Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem COVID 19 w zbiórce nie biorą udziału wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, a jedynie wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas.

Liczba osób obsługujących zbiórkę jest ograniczona do minimum. Wolontariusze odbiorą jedynie żywność zebraną do koszy sklepowych – szczelnie zamkniętą, posegregują ją i policzą. Następnie z zebranych produktów spożywczych zostaną przygotowane paczki, które później będą przekazane najuboższym rodzinom oraz osobom samotnym z terenu diecezji sandomierskiej.

Joanna Sarwa