Sandomierz: Wystawa klasycznej fotografii czarno-białej ‘W przerwie między utworami’ autorstwa Tomasza Bartosika.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Iwona Pol

Sandomierskie Centrum Kultury przygotowało wystawę klasycznej fotografii czarno-białej ‘W przerwie między utworami’ autorstwa Tomasza Bartosika.

Mówi dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury Wojciech Dumin:

Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Autor realizował w roku 2019 projekt fotograficzny ‘Odmienne oblicza mieszkańców jako nietuzinkowe osobowości Sandomierza cz. II” w ramach stypendium artystycznego burmistrza Sandomierza, zaś na rok 2020 planuje kolejny projekt, choć jak na tę chwilę pozostaje on owiany tajemnicą.

Korzystając z przerwy miedzy dwoma projektami powstał cykl prac w dużej mierze składający się ze studyjnych fotografii portretowych. Część prezentowanych fotografii pochodzi z końca sezonu plenerowego z roku 2019.

Dodatkowy wymiar, jaki zawiera się w tytule wystawy, nawiązuje do muzyki, która stanowi duże źródło inspiracji dla pomysłów realizowanych na sesjach, jak i towarzyszy autorowi podczas planowania i realizacji wspomnianych sesji.

Autor zajmuje się fotografią tradycyjną od 2016 zaś od 2017 r. związany z Sandomierskim Centrum Kultury, a jego prace i projekty propagują działalność kulturalną Sandomierza.

Prace będzie można zobaczyć od najbliższego piątku (19 czerwca) w Iluzjon Art Cafe w Sandomierzu.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

Joanna Sarwa