Sandomierz: Wsparcie dla niepełnosprawnych pracowników.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Szósty Zakład Aktywności Zawodowej pojawił się na mapie województwa świętokrzyskiego. To Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu prowadzony przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Zatrudnienie w ZAZ-ie znalazło dziewiętnaście osób niepełnosprawnych, które pracują w dwóch działach – kulinarnym i gospodarczym. Część pracowników to absolwenci szkół dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej prowadzonych przez sandomierską Caritas. Stworzenie zakładu pracy to odpowiedź na sygnały od rodzin naszych uczniów, którzy zwracali uwagę na brak perspektyw na zatrudnienie osób niepełnosprawnych – mówi dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha:

Jak mówi Lidia Pazdro, która pracuje w kuchni, praca daje jej wiele satysfakcji:

Kuchnia przygotowuje między innymi gorące posiłki wydawane codziennie ubogim przez Caritas przy ulicy Opatowskiej:

Jak podkreśla Lidia Pazdro, ważne jest wzajemne wsparcie pracowników i dostosowanie obowiązków do możliwości zatrudnionych:

Zakład Aktywności Zawodowej stworzył pracownikom możliwość codziennego korzystania z pracowni rehabilitacji:

Zakład Aktywności Zawodowej, który mieści się przy ul. Trześniowskiej w Sandomierzu, powstał dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z Państwowego Funduszu Osób Niepełnoprawnych, Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Joanna Sarwa