Sandomierz: Walczymy o Bartka!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Sandomierzu trwa największa akcja charytatywna w historii regionu. To zbiórka pieniędzy na leczenie półrocznego sandomierzanina cierpiącego na SMA – Bartusia Przychodzkiego. Koszt nowoczesnej genowej terapii to 9,5 miliona złotych.

-Walczymy z czasem, bo lek można podać do szóstego miesiaca życia lub do czternastego kiograma wagi dziecka – mówią rodzice chłopca Łukasz i Agnieszka Przychodzcy:

-Każdy dzień jest na wagę złota, dlatego zależy nam na jak najszybszym uzbieraniu pieniędzy a na razie walczymy także o utrzymanie jak najlepszej fizycznej formy syna – mówią państwo Przychodzcy:

W zeszłym tygodniu podczas majówki w wielkiej zbiórce ulicznej w Sandomierzu wzięło udział kilkudziesięciu wolontariuszy, koła gospodyń wiejskich, władze miasta i powiatu, szkoły, pasjonaci motoryzacji, stowarzyszenia i osoby prywatne. Zebrano wtedy 30 tysięcy złotych. W sumie do tej pory uzbierano niespełna dwa miliony. Dziś od 11 do 19 w Sandomierzu rodzice i wolontariusze będą chodzić po starówce i zbierać do puszek. Darczyńców będą częstować sandomierskimi jabłkami. Będą też niespodzianki.

Zbiórka jest prowadzona także w Internecie:

https://www.siepomaga.pl/bartus-sma

A na jutro środowisko motocyklowe z facebookowej grupy Joker zaplanowało przejazd motocyklami ulicami Sandomierza. Zbiórka o 11 30 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kwiatkowskiego a o 12 00 przejazd w kierunku bulwaru Piłsudskiego. Motocyklistom będą towarzyszyć w samochodach typu cabrio fotografowie z grupy „CudzeChwalicie”.

Joanna Sarwa