Sandomierz: Wakacje z WOT – finałem przysięga w Sandomierzu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Ponad 50 żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego pseudonim “Nurt” złożyło w Sandomierzu przysięgę wojskową.
Uroczystość była finałem szkolenia podstawowego w ramach programu „Wakacje z WOT”.

Większość ochotników to uczniowie i tegoroczni absolwenci szkół średnich. Swój wolny czas postanowili wykorzystać na szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT” by zostać żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
To trzecia w tym roku przysięga świętokrzyskich terytorialsów, natomiast pierwsza z udziałem rodzin przysięgających żołnierzy. Dzięki luzowaniu obostrzeń związanych z COVID-19 rodziny i przyjaciele przysięgających mogli towarzyszyć im w tym ważnym dla nich wydarzeniu.

Żołnierze 10 ŚBOT przed złożeniem przysięgi ukończyli intensywne szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które rozpoczyna cykl szkoleń w WOT. Potwierdzeniem ukończonego szkolenia był egzamin – „pętla taktyczna”. Praktyczny sprawdzian umiejętności nabytych w czasie „szesnastki” Terytorialsi zdali w miniony piątek na poligonie w Nowej Dębie.

Fot. 10 ŚBOT