Sandomierz: W sobotę widowisko wizualne „Po drugiej stronie Wisły – Opowieści prawobrzeżnego Sandomierza”.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na widowisko wizualne z muzyką na żywo, które odbędzie się w dniu 12 listopada o godz. 18.00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24). Wydarzenie to stanowi zakończenie projektu pt. „Po drugiej stronie Wisły – Opowieści prawobrzeżnego Sandomierza” realizowanego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerami projektu są: Urząd Miejski w Sandomierzu, Centrum Archiwistyki Społecznej, NSG Group – właściciel marki Pilkington w Polsce, Stowarzyszenie ” Razem dla Nadbrzezia”, grupa nieformalna „Czarno-biała fotografia Sandomierza”.

Projekt ten współtworzyli mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta i im należą się największe podziękowania za wspaniałe efekty tego przedsięwzięcia. To dzięki ich wspomnieniom, opowieściom i pamiątkom powstało to wyjątkowe widowisko, stanowiące podsumowanie wielomiesięcznej pracy nad Archiwum Społecznym Prawobrzeżnego Sandomierza.

Wstęp wolny. Darmowe wejściówki do odbioru w Porcie Kultury.

O niezwykłym widowisku opowiadają: dyr. SCK dr Katarzyna Radziwiłko, która jest koordynatorem projektu oraz koordynator Archiwum Społecznego Nadbrzezia Krzysztof Kwiecień: