Sandomierz: VIII edycja olimpiady Buduj z Pasją

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Dwanaście dwuosobowych zespołów wzięło udział w VIII Regionalnej Olimpiadzie pod hasłem. ‚Buduj z pasją’, której gospodarzem był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. To uczniowie reprezentanci szkół o profilu budowlanym z województwa Świętokrzyskiego, Podkarpackiego i Małopolskiego.

Pierwsza część olimpiady to sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Młodzież w ciągu godziny musiała odpowiedzieć na 40 pytań. Potem była część praktyczna, na którą przeznaczono 150 minut. W tym roku zadaniem było ‚wymurowanie z cegieł filaru w wiązaniu wielorzędowym o 7 warstwach wysokości’.

Wśród uczestników byli Łukasz Strójwąs i Mateusz Bryła Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 3 Tarnobrzeg.

Poczynania uczestników i efekt końcowy prac oceniała komisja w skład, której weszli przedstawiciel sponsora oraz nauczyciele zawodu, wśród których był Rafał Migacz:

Olimpiada niezmiennie trzyma poziom powiedziała dyrektor szkoły Krystyna Kobylakiewicz:

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie. Drugie Zespołowi Szkół nr 1 w Rzeszowie, zaś trzecie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej.

Zwycięzcy dzisiejszych zmagań regionalnych wezmą udział w finale ogólnopolskim, który pod koniec maja odbędzie się w Staszowie.