Sandomierz: Uwaga! Pieszy na drodze!

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, pieszy na drodze staje się słabo widoczny. Wzrasta zatem prawdopodobieństwo potrącenia go przez pojazd.

Dlatego też we wtorek (24 listopada) sandomierscy policjanci przeprowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych.

Jak przypomina młodszy aspirant Paulina Kalandyk z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, tylko w listopadzie w obrębie przejść dla pieszych sandomierska policja odnotowała cztery wypadki (w tym jeden śmiertelny) i jedną kolizję z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego.

Pieszych również obowiązują przepisy ruchu drogowego:

W okresie jesienno- zimowym policja zwraca również szczególną uwagę na osoby
piesze poruszające się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Chodzi o przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze nie tylko o obowiązku, ale również o potrzebie używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Aby uniknąć zagrożeń i tragedii wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, w obrębie przejść dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność.

Joanna Sarwa