Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola: Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już dostępne.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

60 tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przygotowała w tym roku Caritas Diecezji Sandomierskiej. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

Świece już pojawiły się w kościołach. Mówi dyrektor sandomierskiej Caritas ks. Bogusław Pitucha:

W zeszłym roku w diecezji sandomierskiej rozprowadzono 60 tysięcy świec. Ks. Bogusław Pitucha ma nadzieję, że w tym roku mimo epidemii będzie podobnie:

Idea świątecznej świecy Caritas rozpowszechnia się również poza granicami naszego kraju. Dzięki ofiarności Polaków, biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji, udało się odbudować szkołę w syryjskim mieście Aleppo, zniszczoną na skutek działań wojennych. W tym roku część środków zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z dotkniętej kryzysem humanitarnym Wenezueli.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.

Joanna Sarwa