Sandomierz: Świętowali policjanci

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Święto Policji obchodzili dziś funkcjonariusze z sandomierskiej komendy powiatowej.

Po Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w katedrze, uroczystość kontynuowano na dziedzińcu sandomierskiego zamku.
W spotkaniu wziął udział między innym Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak. Przypomniał on, że dzisiejsza uroczystość odbywa się w 99 rocznicę powołania policji państwowej, oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W swojej przemowie Komendant Powiatowy Policji w Sandomierzu inspektor Dariusz Chmielowiec przytaczał statystyki. Podziękował również funkcjonariuszom za ich dotychczasową służbę:

Podczas sandomierskich obchodów święta policji nie zabrakło także życzeń i podziękowań ze strony samorządowców. Głos zabrał między innymi burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski:

W tym roku 51 funkcjonariuszy z komendy powiatowej policji w Sandomierzu otrzyma b awanse na wyższy stopień. Dwóch policjantów otrzymało od prezydenta RP medale za długoletnią służbę, a kolejnych dwóch odznaczono medalem ‘zasłużony policjant’. Podczas dzisiejszych uroczystości uhonorowano tylko część funkcjonariuszy policjantów. Pozostali wyższe stopnie odbiorą w najbliższą sobotę w Ujeździe na wojewódzkich obchodach święta policji.