Sandomierz: Sto lat grupy NSG

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Od stu lat japońskie przedsiębiorstwo NSG produkuje szkło. Od 2006 roku częścią dzisiejszej grupy o tej samej nazwie jest również marka Pilkington, która w zakładach w Sandomierzu i Chmielowie wytwarza szkło oraz szyby na potrzeby budownictwa i motoryzacji.
Dziś Pilkington Automotive Poland jedna z trzech polskich spółek należących do grupy NSG produkuje 10 milionów szyb dla największych producentów samochodów osobowych na świecie, oraz marek aut ciężarowych. W historii firmy zdarzały się także nietypowe zamówienia powiedział jej prezes Ryszard Jania:

Zarówno w zakładzie w Sandomierzu jak i w Chmielowie używane są najnowsze technologie. Pozwala to firmie nadążyć nad najnowszymi trendami w motoryzacji, a także wyznaczać je. Coraz popularniejsze są choćby szyby przednie z różnymi kamerami i czujnikami.

Pochodzące z Sandomierza szkło można spotkać, w co czwartym polskim oknie, a konstrukcje na nim oparte wykorzystano w wielu projektach w kraju i na świecie powiedział prezes zarządu spółki Pilkington Polska Krzysztof Granicki:

Oprócz działań typowo biznesowych grupa NSG w Polsce wspiera także wiele organizacji non profit jak WOŚP, a także akcji prospołecznych jak warsztaty, turnieje czy badania profilaktyczne dla dzieci i dorosłych.