Sandomierz, Staszów, Ostrowiec Św.: Terytorialsi służą w szpitalach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Żołnierze 102 sandomierskiego batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej czynnie włączają się w akcję „Odporna wiosna”. To pierwsza w historii ogólnopolska operacja przeciwkryzysowa prowadzona przez WOT.

Żołnierze współpracują z Caritas Diecezji Sandomierskiej, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu i Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, dowożąc żywność i leki osobom starszym, chorym, przechodzącym kwarantannę a także kombatantom.

Terytorialsi służą także w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Św. w Sandomierzu, o czym mówi starosta sandomierski Marcin Piwnik:

Sandomierscy terytorialsi służą także w szpitalach w Staszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim, jako że 102 batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzący w skład Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps.”Nurt”  swoimi działaniami obejmuje czternaście gmin z sześciu powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego oraz ostrowieckiego. Dzięki sandomierskim terytorialsom od czasu rozpoczęcia operacji „Odporna wiosna” pomoc otrzymało ponad dwa tysiące osób.

W związku z intensywną służbą w walce z koronawirusem środki ochrony osobistej są szybko zużywane, dlatego ze wsparciem w tej kwestii pośpieszył senator Jarosław Rusiecki, który przekazał sandomierskim terytorialsom 500 maseczek z atestem.

– Myślę, że te maseczki przyczynią się do tego aby żołnierze terytorialnej służby wojskowej wykonywali swoje zadania w sposób bezpieczny i gwarantujący dalsze ich działanie wobec osób potrzebujących – mówił senator Jarosław Rusiecki.

Joanna Sarwa
Fot. Jarosław Rusiecki/Facebook