Sandomierz, Staszów, Opatów: Duże zainteresowanie programem ‘Dobry Start’.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Ponad 500 tys. wniosków o świadczenie ‘300 plus’ w ramach programu ‘Dobry Start’ wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w pierwszym tygodniu uruchomienia tegorocznej edycji.

Mówi rzecznik regionalny ZUS w województwie świętokrzyskim Paweł Szkalej:

W powiatach sandomierskim i staszowskim w pierwszym tygodniu złożono po prawie osiemset wniosków dla ponad tysiąca dzieci w każdym z tych powiatów. W powiecie opatowskim – ponad pięćset wniosków dla prawie ośmiuset dzieci.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

W wybranych placówkach Poczty Polskiej, oraz KRUS-u będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu ‘Dobry Start’. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury również w urzędach miast i gmin- szczególnie tam gdzie nie ma placówki ZUS.

Joanna Sarwa