Sandomierz: Sandomierz jednym z siedmiu miast na trasie Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu zagości Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. To stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której historia Polski popularyzowana jest za pomocą technologii virtual reality.

Mówi dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu dr Dominik Kacper Płaza:

Na dziedzińcu sandomierskiego zamku stanie jutro sferyczna kopuła o średnicy ośmiu metrów i wysokości czterech metrów wyposażona w piętnaście obrotowych foteli. Dzięki technologii virtual reality widzowie będą mogli odbyć rejs po Atlantyku liniowcem MS „Piłsudski” i zobaczyć eleganckie wnętrza statku, który był dumą międzywojennej Polski. Udadzą się także w podwodną misję na wrak „Piłsudskiego”, który spoczywa dzisiaj na dnie Morza Północnego. Film „Kartka z Powstania” przeniesie widzów natomiast w trudny czas Powstania Warszawskiego i pozwoli poczuć się uczestnikami tamtych wydarzeń:

Podczas tegorocznych wakacji Wirtualny Teatr Historii odwiedzi siedem polskich miast: Warszawę, Szczecin, Darłowo, Zamość, Gdynię, Zakopane i Sandomierz.

Pokazy są bezpłatne. Seanse w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” na dziedzińcu sandomierskiego zamku odbywać się będą od jutra (26.07) do pierwszego sierpnia w godzinach 12:00-19:00. Na bezpłatne pokazy są zaproszeni widzowie powyżej dwunastego roku życia. Rezerwacji można dokonać pod adresem: www.konceptkultura.pl

(Joanna Sarwa)