Sandomierz: Sandomierskie Centrum Kultury i Teatr Wierszalin z Supraśla zapraszają na „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Teatr Wierszalin zapraszają sandomierskie szkoły ponadgimnazjalne do udziału w projekcie pn. „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty” – Teatr Wierszalin w sieci. To najnowszy pomysł ekipy Piotra Tomaszuka – dyrektora Teatru Wierszalin – na edukację, nie tylko teatralną, młodzieży z całej Polski w dobie pandemii koronawirusa.

Mówi Beata Mojduszka z Sandomierskiego Centrum Kultury:

„Objazd mickiewiczowski” będzie obejmował udostępnienia mickiewiczowskich archiwaliów Teatru Wierszalin w formie udostępnień „dedykowanych” grupom szkolnym i klasom zgodnie z życzeniem „zamawiającego” to jest nauczyciela wraz z możliwością „realnego” bo realizowanego w czasie rzeczywistym, a odbywającego się za pośrednictwem sieci – spotkania z twórcami – reżyserem, aktorami i muzykami.

Formuła: OGLĄDACIE I SPOTYKAMY SIĘ W SIECI prowadzić ma do zbudowania sieci odbiorców grupowych jakimi są klasy humanistyczne i szkoły posiadające ambitnych nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Dotarcie bezpośrednie – które jest celem programu „Objazd mickiewiczowski” będzie możliwe po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego i będzie przedmiotem odrębnych uzgodnień z partnerami lokalnymi.

„Jeździmy wirtualnie – widzimy się realnie to podstawowa zasada działania projektu. Przenosimy w rzeczywistość wirtualną nasze tradycyjne spotkania z uzdolnioną humanistycznie młodzieżą i jej ambitnymi nauczycielami. Formuła – „wy pytacie, my mówimy” być może zdominuje nasze projekty edukacyjne Wierszalina” – mówi Piotr Tomaszuk, dyrektor teatru.

Więcej informacji: bm@esceka.pl lub na: https://www.facebook.com/TeatrWierszalin/posts/3235789649787365.

 

Joanna Sarwa