Sandomierz: Sandomierska ‘Etiuda’ przywoła pamięć Wandy Sołhaj-Madejczyk.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dziewięć osób z grupy artystycznej ‘Etiuda’ w Sandomierzu wzięło udział w przygotowaniach do scenicznej prezentacji poezji Wandy Sołhaj-Madejczyk. Postaci poetki poświęcone będzie bowiem tegoroczne spotkanie dedykowane pamięci ‘Sandomierskich Kolumbów’ w 76 rocznicę bitwy pod Pielaszowem. Spotkania te od czterech lat organizuje Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. To czwarta odsłona cyklu, podczas którego przypominane są sylwetki bohaterów. Szczególną wrażliwością otaczani są żołnierze batalionu ‘Swojaka” – uczestnicy bitwy pod Pielaszowem, która miała miejsce 30 lipca 1944 roku. Planowane na sierpień spotkanie zostało przesunięte w czasie z powodu sytuacji epidemicznej i znajdzie swój finał w najbliższą sobotę o godzinie 15 00 w Zamku Królewskim w Sandomierzu.

Poezja Wandy Madejczyk zostanie zaprezentowana uczestnikom spotkania w programie pod tytułem ‘Naszych imion znaki – wiersze Wandy Sołhaj-Madejczyk’ w wykonaniu członków zespołu artystycznego ‘Etiuda’ z Sandomierza.

O przygotowaniach mówi opiekun artystyczny zespołu – dr Danuta Paszkowska:

IV spotkanie z cyklu ‘Pamięci Sandomierskich Kolumbów odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15 00 w Zamku Królewskim.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

Joanna Sarwa