Sandomierz: Rozpoczyna się Dookoła Wody Festival.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Pod znakiem kolejnej edycji Festiwalu ‘Dookoła Wody’ upłynie weekend w Sandomierzu. Festiwal połączony będzie z IV Galą Orderu Rzeki Wisły, a tym samym uroczystym nadaniem tytułu Kawalera Orderu Rzeki Wisły retmanowi Mieczysławowi Łabęckiemu.

Dookoła Wody Festival to wielobarwna i wielokulturowa podróż muzyczna przez bliskie i dalekie zakątki kuli ziemskiej. Jest imprezą, która oferuje spojrzenie na muzykę świata z innej perspektywy. Odbywa się w Sandomierzu – mieście niegdyś położonym na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych.

Ten wiekowy gród w swej przeszłości stale gościł rozmaitych przybyszów z innych regionów kraju i świata, którzy oprócz swych cennych towarów, oferowali także kontakt ze swoją kulturą. Miasto wiele zawdzięcza temu, że mogło garściami czerpać z tych przywilejów. Dziś miejsce historycznych szlaków handlowych (bursztynowego, jedwabnego i solnego) zastąpiono turystycznymi. Dzięki temu ten od dawna znany i przyjazny zgiełk oraz wielokulturowa atmosfera są nadal wyraźnie odczuwalne.

Dziś o godz. 19 powitanie filisaków oraz koncert ballad, poezji wiślanej i morskiej w starym porcie przy bulwarze Piłsudskiego.

W sobotę o godz. 12 msza w kościele św. Pawła w intencji wodniaków, a o godz. 13.30 w wirydarzu klasztoru Dominikanów Gala Orderu Rzeki Wisły z wręczeniem tytułu Kawalera Orderu Rzeki Wisły retmanowi Mieczysławowi Łabęckiemu z Ulanowa.

O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta parada i chrzest łodzi na Wiśle. Godzinę później na bulwarze Piłsudskiego z muzycznymi toastami i wiwatami wystąpią m.in. zespoły ‘Horyzont Marzeń’, ‘Klang’, ‘Zejman i Garkumpel’ oraz ‘Hambawenah’.

Na niedzielę zaplanowano spacer z przewodnikiem Markiem Juszczykiem. ‘Wiślanym szlakiem po Sandomierzu’. Początek o godz. 10 przy kotwicy koło ratusza.

Festiwal zakończy koncert dla dzieci zespołów ‘Klang’ oraz ‘Zejman i Garkumpel’ o godz. 12.00 na bulwarze Piłsudskiego.

Patronat medialny – Radio Leliwa.