Sandomierz: Rozpoczęły się półkolonie organizowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Rozpoczął się pierwszy turnus dziesięciodniowych półkolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Sandomierzu.

Najważniejszym ich celem jest złagodzenie skutków izolacji społecznej wynikającej z pandemii i zdalnego nauczania, a wykwalifikowana kadra postara się stworzyć odpowiednie warunki do odreagowania stresów i napięć, zbudowania prawidłowej komunikacji społecznej i przypomnienia o metodach aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Dzieci nauczą się samodzielności – dla niektórych mogą to być pierwsze półkolonie w życiu – nauczą się dbać o higienę, czystość i estetykę otoczenia. W trakcie pobytu będą kształtować prawidłowe postawy społeczne a poprzez wycieczki tematyczne poznają geografię, historię oraz kulturę regionu. Zajęcia rekreacyjno-sportowe pozwolą na kształtowanie kondycji, orientacji w terenie, dbałości o własne bezpieczeństwo.

W programie przewidziano m.in. rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie zbrojowni sandomierskiej, Podziemnej Trasy Turystycznej, Muzeum Zamkowego, zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem warsztaty medialne oraz kulinarne, dwie wycieczki wyjazdowe, zajęcia sportowe, quizy i konkursy. Zostanie też przeprowadzone spotkanie z funkcjonariuszem policji dotyczą profilaktyki uzależnień i przemocy oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Uczestnicy półkolonii będą mieli zapewnione śniadanie oraz obiad.

Na pierwszy turnus półkolonii rodzice zgłosili blisko czterdzieścioro dzieci, trwają zapisy na drugi turnus półkolonii (do 8 lipca).