Sandomierz: Rocznicowe obchody wprowadzenia stanu wojennego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Reminiscencje o stanie wojennym rozpoczną w Sandomierzu uroczystości związane z 37. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Początek spotkania z Kazimierzem Plachimowiczem i Piotrem Pawłowskim zaplanowano na godzinę 16 00 w ratuszu. O 17.30 w katedrze zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę, po niej nastąpi marsz pamięci i złożenie kwiatów przed pomnikiem Solidarności a także ułożenie krzyża ze zniczy przed figurą Matki Boskiej na rynku starego miasta.

Burmistrz Marcin Marzec podkreśla, że o ważnych wydarzeniach nie wolno zapomnieć:

Wspominanie wydarzeń stanu wojennego to także przypominanie postaci, które swoim zaangażowaniem i poświęceniem zdecydowały o przyszłości Polski:

Organizatorami dzisiejszych obchodów są: Komisje Zakładowe NSZZ „Solidarność”, Stowarzyszenie „Pamięć i Solidarność”, „Prawo i Sprawiedliwość”, Urząd Miasta, Rada Miasta Sandomierza, Klub Radnych PiS, poseł na sejm RP Marek Kwitek oraz Klub „Gazety Polskiej” w Sandomierzu. Jak mówi burmistrz, to okazja do wspólnego przeżywania wspomnień związanych z ważnymi wydarzeniami lat osiemdziesiątych:

Organizatorzy sandomierskich obchodów zachęcają także mieszkańców do zapalenia w domach Światła Wolności jako wyraz hołdu ofiarom stanu wojennego.

(Joanna Sarwa)