Sandomierz: PSZOK wymaga rozbudowy i modernizacji.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu wymaga rozbudowy i modernizacji. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji do Urzędu Marszałkowskiego.

Jak ocenia prezes PGKiM Piotr Sołtyk, jest duża szansa, że przedsiębiorstwo otrzyma dotację z RPO w wysokości 2 milionów złotych. Wnioskowana kwota to 85 % kosztów kwalifikowanych, czyli 1 mln 700 tys zł netto.

Pozostała kwota – około 400 tys zł – pochodzić będzie ze środków własnych  PGKiM, choć Przedsiębiorstwo rozważa także wzięcie niskooprocentowanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z możliwością umorzenia spłaty do 30 %.

Prezes PGKiM Piotr Sołtyk podkreśla, że rozbudowa i modernizacja PSZOK jest konieczna:

Projekt obejmuje budowę dwóch wiat do segregacji odpadów wraz z placem manewrowym, przebudowę wraz z nadbudową istniejącego budynku z przeznaczeniem na cele socjalne i edukacyjne oraz zakup wyposażenia czyli pojemników, kontenerów, wagi magazynowej i urządzenia do ładowania odpadów.

Rozbudowa PSZOK-u była wcześniej przedmiotem starań gminy miejskiej Sandomierz, ale nie udało jej się pozyskać dofinansowania. Czy PGKiM uda się to teraz, będzie wiadomo w sierpniu.

Joanna Sarwa