Sandomierz: Postulaty mieszkańców zostaną spełnione.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Postulaty mieszkańców Sandomierza dotyczące wyglądu elementów infrastruktury przeciwpowodziowej na wale opaskowym w prawobrzeżnej części miasta zostaną zrealizowane. Poinformował o tym Jacek Kuliga z sandomierskiego Urzędu Miasta:

Chodzi głównie o betonowy mur wzdłuż ulicy Zarzekowice. Mur ten na odcinku 250 metrów oświetlony zostanie pięćdziesięcioma lampami led w technologii RGB, co umożliwi podświetlanie go różnymi barwami.
Mur obłożony będzie imitacją cegły. To jednak nie wszystko:

Będą też nasadzenia roślin.

Inny fragment muru – wykonany z larsenów – zostanie pomalowany na zielono. Trwają rozmowy aby od strony mieszkańców został dodatkowo ozdobione – na przykład mozaiką.

Na murze wzdłuż ulicy Mostowej pojawią się grafiki związane tematycznie z Sandomierzem. A sandomierskie akcenty pojawią się też na rondzie:

Zakończenie prac stanowiących szósty etap wielkiej inwestycji przeciwpowodziowej w Sandomierzu planowane jest na połowę przyszłego roku.

To jeden z dwóch realizowanych obecnie etapów inwestycji mającej zapewnić ochronę prawobrzeżnej części Sandomierza. Cztery etapy już zostały zakończone: to przepompownie w Szewcach, Zajeziorzu, Nadbrzeziu i Koćmierzowie. Piąty etap czyli przebudowa i wzmocnienie wałów rzeki Koprzywianki – zostanie ukończony za dwa miesiące.

Zakończenie szóstego etapu – na wale opaskowym – planowane jest na połowę przyszłego roku.

Koszt całej inwestycji to prawie 200 milionów zł.

Joanna Sarwa