Sandomierz: Porozumienie ze stowarzyszeniami. Miasto zaoszczędzi 300 tys. zł.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Rezygnacja z całości lub części miejskiej dotacji to krok, na jaki zdecydowały się organizacje pożytku publicznego w Sandomierzu w odpowiedzi na apel władz miasta.

W związku z trudnościami finansowymi miasta wywołanymi epidemią burmistrz Marcin Marzec zaproponował wszystkim stowarzyszeniom rozwiązanie umów za porozumieniem stron a tym samym pozbawienie finansowego wsparcia ze strony miasta.

Mówi burmistrz Marcin Marzec:

19 stowarzyszeń zgodziło się na rozwiązanie umów. Wśród organizacji, które zgodziły się na rezygnację z całości dotacji, znalazł się oddział rejonowy PCK w Sandomierzu.

Mówi jego prezes Leopold Wójcik:

Urszula Gryndzia z oddziału rejonowego PCK przypomina, że choć organizacja zrezygnowała z miejskiej dotacji, to miasto stara się wesprzeć ją na przykład przez zwolnienie z opłaty czynszowej:

Wśród dziewięciu stowarzyszeń, które zdecydowały się na rezygnację z części dotacji, jest Ludowy Klub Sportowy ‚Sandomierz’. Mówi jego prezes Karol Bury:

Z części dotacji zrezygnowała również ‚Wisła’. Mówi prezes klubu SKS ‚Wisła’ Sandomierz Sławomir Gągorowski:

Dzięki kompromisowi zawartemu ze stowarzyszeniami miasto zaoszczędzi około trzystu tysięcy złotych. A na wsparcie dla organizacji pożytku publicznego przeznaczy 980 tysięcy złotych.

Burmistrz Marcin Marzec zadeklarował także, że w miarę możliwości finansowych miasto będzie starało się pomagać klubom i stowarzyszeniom.

Joanna Sarwa