reklama

Sandomierz: Ponad 200 km dziennie rowerem dla chorych dzieci.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa
Około dwustu kilometrów dziennie pokonuje rowerem osiemnastoletni rowerzysta z Nysy. Wiktor Orzeszko chce w ten sposób pomóc ciężko chorym dzieciom, które za każdy pokonany przez niego kilometr otrzymują pieniądze  od nyskich przedsiębiorców.
Na trasie wyprawy znalazł się Sandomierz:

Akcja charytatywna towarzyszy trasie rajdu „Wisła 1200”:

W rajdzie bierze udział czterysta osób:

Do Sandomierza Wiktor Orzeszko dotarł w niedzielę wieczorem:

Dziś wyruszył w dalszą trasę:

Akcja ma na celu pomóc trójce dzieci. To Wojtuś Oszywa – dwumiesięczny chłopczyk, u którego wykryto raka nadnercza (rodzice zbierają pieniądze na kosztowną operację) i Weronika i Bartek Dul – rodzeństwo chorujące na rdzeniowy zanik mięśni.

Akcja Charytatywna „Dobro dla ludzi” – powołana przez Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne – zasłużoną, społeczną organizację z Nysy, wydawcę od 30 lat lokalnego tygodnika „Nowiny Nyskie”:
Zbieramy pieniądze dla chorych dzieci z powiatu nyskiego. Działamy w porozumieniu z rodzicami chorych dzieci. 100% zebranych środków przekazywanych jest dla chorych dzieci – koszty zbiórki w całości pokrywa NTSK.
Datki na pomoc chorym dzieciom można wpłacać na konto Akcji charytatywnej:
68 1050 1490 1000 0090 8096 1528
Radę społeczną Akcji Charytatywnej „Dobro dla ludzi” tworzy grono nyskich przedsiębiorców i społeczników. W skład Rady wchodzą też rodzice chorych dzieci, na rzecz których prowadzimy zbiórkę.

Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Akcja charytatywna „Dobro dla ludzi”

Rachunek bankowy Akcji :
68 1050 1490 1000 0090 8096 1528
100% wpłat zostanie przekazane chorym dzieciom.