Sandomierz: Piotr Rubik na Zamku Królewskim prowadzi warsztaty wokalne z serii ‘Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich’.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Zamku Królewskim w Sandomierzu gościł Piotr Rubik – muzyk, kompozytor, dyrygent i osobowość telewizyjna. Artysta uczestniczył w kolejnych nagraniach realizowanych w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ‘Ferie po królewsku’, prowadząc cykl warsztatów wokalnych z serii ‘Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich’:

‘Ferie po królewsku w siedmiu rezydencjach królewskich’ to wspólna akcja dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową przygotowana po raz pierwszy przez siedem polskich rezydencji królewskich. Dzięki temu odbiorcy mogą poznać ich historię:

Codziennie, przez czternaście dni, do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych są publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełniają programy indywidualne przygotowane przez każdą z rezydencji.

Piotr Rubik prowadzi cykl warsztatów wokalnych:

W Sandomierzu w ramach ‘Ferii po królewsku’ gościła już prezenterka telewizyjna Ida Nowakowska i aktorka Joanna Moro.

Jak mówi pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Sandomierzu Iwona Łukawska, udział w drugim w ostatnich miesiącach ministerialnym projekcie to wyróżnienie dla Sandomierza:

Organizatorem akcji jest minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Projekt jest zrealizowany w siedmiu rezydencjach królewskich: Zamku Królewskim w Warszawie, Zamku Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowym w Lublinie.

Joanna Sarwa