Sandomierz: “Pajacyki dla Bartusia” mają pomóc uzbierać 9 milionów na leczenie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Akcja pomocy dla 3,5 miesięcznego sandomierzanina Bartka, który potrzebuje ponad 9 mln zł na leczenie, zatacza coraz szersze kręgi. Po osobach indywidualnych, morsach, władzach Sandomierza i powiatu sandomierskiego, które włączyły się w facebookowy “#applechallenge” do akcji dołączyła dziś Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu, inicjując “Pajacyki dla Bartusia” i zachęcając kolejne szkoły do pomocy Bartusiowi.

3,5 miesięczny Bartuś z Sandomierza potrzebuje 9 mln złotych na leczenie. Jego rodzice: Agnieszka i Łukasz Przychodzcy po otrzymaniu diagnozy postanowili zorganizować pomoc, mającą na celu uzbieranie nieosiągalnej dla nich kwoty. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA:

Jak mówi ojciec Bartka Łukasz Przychodzki, chłopiec otrzymał pierwszą dawkę refundowanego w Polsce leku, który ma powstrzymać niszczycielski pochód choroby. Według dzisiejszej wiedzy trzeba go przyjmować do końca życia, a podawany jest zastrzykami do rdzenia kręgowego. Dlatego tak ważne jest, żeby Bartuś mógł skorzystać z terapii genowej, która jest jego największą szansą:

Bartusiowi można pomóc m.in. przez portal Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/bartus-sma

Joanna Sarwa