reklama

Sandomierz: Oświadczenie burmistrza Marcina Marca w sprawie sytuacji finansowej SKS ‘Wisła’ Sandomierz.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec wydał oświadczenie w sprawie trudnej sytuacji finansowej trzecioligowego klubu piłkarskiego SKS ‘Wisła’ Sandomierz.

Na wrześniowej sesji sandomierscy radni zdecydowali o przekazaniu klubowi 37 tysięcy złotych brutto. Przewodniczący rady miasta Wojciech Czerwiec zapowiedział wtedy dalszą pomoc klubowi. Między innymi dzięki współpracy klubu z miejskimi spółkami PGKiM i PEC. O tym, że środki przyznane na działalność klubu są zbyt małe, zarząd informował już w styczniu podczas rozpatrywania wniosków. Jak mówił we wrześniu wiceprezes zarządu SKS Wisła Sandomierz Sławomir Gągorowski, to skutek zaciągnięcia kredytu przez poprzedni zarząd, zaległości w płatności VAT-u w urzędzie skarbowym oraz wzrostu kosztów w związku z utrzymaniem klubu w trzeciej lidze. Mimo starań klubu, pomoc miasta jest niezbędna, dlatego – jak podkreślał wiceprezes klubu, deklaracja pomocy ze strony miasta była bardzo ważna.

W przyszłym roku klub SKS ‘Wisła’ Sandomierz będzie obchodził swoje 95-lecie. To jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce.

(Joanna Sarwa)