Sandomierz, Opatów, Starachowice: Doceniono zaangażowane społecznie i twórcze kobiety.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Iwona Pol

Dziesięć nagród i pięć wyróżnień przyznano w czasie Forum ‚Kobieta.22’ w Starachowicach.

Był to finał projektu realizowanego przez Park Kultury ze środków Fundacji Orlen.

Projekt ma na celu promocję działań kobiet północnej części województwa świętokrzyskiego, które kreują życie kulturalne, zawodowe, społeczne, rodzinne wzmacniając tym samym więzi w swoich społecznościach. Bardzo często są to panie, które działają lokalnie, bez rozgłosu.

Projekt powstał z inspiracji poseł Agaty Wojtyszek. W ramach działań kapituła wyłoniła dziesięć laureatek w kategoriach: kultura, sztuka, sport, biznes, edukacja, zdrowie, tradycje, rodzina, praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami, praca socjalna i charytatywna.

Mówi poseł Agata Wojtyszek:

Podczas wydarzenia nie zapomniano o sytuacji w Ukrainie:

Kobiety trzeba wspierać – podkreśla Agata Wojtyszek:

W kategorii ‚Praca z osobami niepełnosprawnymi’ nagrodę odebrała Małgorzata Basak, prezes Fundacji Szlachetne Anioły w Klimontowie w powiecie sandomierskim oraz dyrektor szkoły.

Utworzyła od podstaw Przedszkole Terapeutyczne, Szkołę Podstawowa Specjalną, Szkołę Przysposabiającą do Pracy w Klimontowie przy Fundacji Szlachetne Anioły.

Jak mówi, to dla niej ogromne wyróżnienie:

– Ta nagroda nie jest przeznaczona tylko dla mnie – mówi Małgorzata Basak:

Czego życzyć w związku z najbliższymi planami?

W kategorii ‚Tradycja’ nagrodzono Danutę Rączkowską, sołtys sołectwa Sośniczany w gminie Koprzywnica w powiecie sandomierskim, członkinię Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia ‚Dla Rozwoju Wsi Sośniczan’, radną Rady Miejskiej w Koprzywnicy.

W kategorii ‚Rodzina’ nagrodzona została Elżbieta Tomasik z gminy Ożarów w powiecie opatowskim. Obecnie na emeryturze, od 11 lat wraz z mężem tworzy rodzinę dla pięciorga dzieci, w wieku od 10 do 20 lat.

Joanna Sarwa

Fot. www.parkkultury.starachowice.eu