Sandomierz: Ojciec Mateusz podarował swoje serce dla chorego Bartusia.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Jest szansa na to, aby charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza nareszcie przyśpieszyła. Do grona #9milionówserc, które niosą pomoc chłopcu dołączyła właśnie ekipa serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz” emitowanego na TVP1. Aktorzy nagrali razem z rodzicami Bartusia i jego wolontariuszami krótki filmik, w którym namawiają do wsparcia charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca.

Na swoim Facebookowym profilu serialowa ekipa zamieściła poruszającą prośbę o pomoc dla Bartusia. Napisali: „Kochani! Cały Sandomierz walczy o małego Bartusia, a my razem z nim. Dołączamy do #9MILIONÓWSERC które niosą mu pomoc! Wy też nie bądźcie obojętni i pomóżcie mu zebrać kolosalną kwotę 9,5 mln zł na najdroższy lek świata”.

Natomiast w dołączonym do postu filmiku, główni bohaterowie serialu odgrywani przez Artura Żmijewskiego, Kingę Preis, Piotra Polka i Michała Pielę opowiadają o akcji #9milionówserc dla Bartusia i namawiają, by tak jak oni przekazać swoje serce dla potrzebującego pomocy maluszka.

„Jesteśmy wdzięczni za to, że tak wspaniali aktorzy zostali ambasadorami Bartusia i bezinteresownie wsparli naszą zbiórkę mówiąc o niej tysiącom nowych osób. My w tym momencie bardzo potrzebujemy rozgłosu, milionów serc, które rozpalą się nadzieją i miłością, i zabrzmią tak głośno, by cały świat usłyszał, że Bartuś wierzy w ludzi i czeka na ich pomoc. Walczymy z czasem i musimy jak najszybciej zebrać tą niewiarygodnie ogromną sumę pieniędzy aby uratować nasze dziecko” – mówi Łukasz Przychodzki, tata Bartusia.

Link do postu i filmiku ekipy serialu „Ojciec Mateusz”:

https://www.facebook.com/ojciecmateusztvp/videos/1387127104985749

Bartuś choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Choroba, która rozwija się mimo początkowo znikomych objawów. Oddziałuje na wiele narządów i stopniowo odbiera sprawność mięśni, w tym także przepony i powoduje u dziecka poważne zaburzenia oddychania. Szansą dla Bartusia jest nowoczesna terapia genowa o nazwie Zolgensma uznawana za najdroższy lek świata, którą Bartuś musi przyjąć zanim przekroczy wagę 13,5 kg. Kosztuje ponad 9 milionów złotych. To największa charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie.

Aktorzy serialu „Ojciec Mateusz” to nie jedyne znane osoby, które wsparły dotychczas zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Dobry słowem podzielili się także znani Sandomierzanie m.in. Karol Bielecki, Karolina Kołeczek, Małgorzata Ohme i Agnieszka Kawiorska, sportowcy – Andrzej Nejman, Radosław Majdan i Jakub Rzeźniczak, artyści Majka Jeżowska i Zespół Pectus oraz osobowości medialne m.in. Popek. Do grona #9milionówserc dołączyli także lokalni samorządowcy m.in. Marcin Piwnik – starosta powiatu sandomierskiego i Marcin Marzec – burmistrz Sandomierza. W akcję chętnie włączają się świętokrzyscy wójtowie i gminy, koła gospodyń wiejskich i szkoły, które organizują w swoich społecznościach zbiórki nakrętek dla Bartusia, charytatywne kiermasze i kwesty w parafiach. Zbiórka trwa trzeci miesiąc i dotychczas zebrano ponad 2 095 268 złotych.

Więcej aktualności o zbiórce na Facebook – link do blogu „Bartuś Przychodzki kontra SMA”:
https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7,3 mln złotych:

• Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki

• Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto)

• Przeznacz coś licytacje dla Bartusia np. książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy.

Link do grupy „Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje: https://www.facebook.com/groups/149498376988484

• Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Link do grupy „Nakrętki dla Bartusia”:
https://www.facebook.com/nakretkidla.bartusia