Sandomierz: Obrazy Jurija Sulimowa w starostwie powiatowym.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Starostwo Powiatowe w Sandomierzu zorganizowało akcję pomocy dla artysty Jurija Sulimowa. Mieszkający w Sandomierzu malarz nie może wrócić do domu z rodzinnego Krymu, gdzie wyjechał jeszcze przez pandemią i którego z powodu lockdownu nie może opuścić.

Finansowe zobowiązania związane z pozostawioną tu pracownią rosną a odległość półtora tysiąca kilometrów w czasie pandemii z Półwyspu Krymskiego jest niemożliwa do pokonania.

Mówi Grażyna Szklarska, która z Urszulą Surowiec ze Starostwa Powiatowego zorganizowała akcję sprzedaży obrazów Jurija Sulimowa:

Stąd pomysł, aby zorganizować sprzedaż pozostałych w Sandomierzu prac artysty a pieniądze w ten sposób pozyskane przekazać na opłacenie zobowiązań:

Wśród kupujących znalazł się starosta Marcin Piwnik:

Mieszkający w Sandomierzu od ponad dwudziestu lat, pochodzący z Ukrainy artysta nazywany jest ‘malarzem zjednoczonej Europy’.

Malarz wystawiał swoje obrazy m. in. w Muzeum w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Galerii Town Hall w Newark w Anglii, Muzeum Narodowym we Wrocławiu czy w ratuszu w Forcheim w Niemczech. Jurij Sulimow jest laureatem brązowego medalu w Salon Grand Palais w Paryżu, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Artystów Francuskich. Jurij Sulimow tworzy we Francji, Anglii i Niemczech, wszędzie promując Sandomierz, w którym mieszka na stałe.

Osoby zainteresowane obrazami Jurija Sulimowa mogą kontaktować się z Urszulą Surowiec i Grażyną Szklarską z sandomierskiego starostwa.

Joanna Sarwa