Sandomierz: Nowy stary most

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Stary most w Sandomierzu będzie przebudowany.Przetarg na opracowanie materiałów potrzebnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77 został ogłoszony przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonanie dokumentacji jest konieczne, ponieważ pierwsza decyzja środowiskowa, w ramach której miano wybudować nowy most i wyremontować stary, straciła ważność w 2013 r.
Wybudowany w 1953 roku most z uwagi na stan techniczny został zamknięty w 2013 roku, a ruch w obu kierunkach odbywa się po wybudowanym w roku 2011 nowym obiekcie. Docelowo, dzięki planowanej przebudowie starego obiektu, przeprawa przez Wisłę w Sandomierzu będzie dwujezdniowa.
Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał około półtora roku na uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy starego mostu przez Wisłę w Sandomierzu wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola. Opracowanie dokumentacji środowiskowej jest konieczne do rozpoczęcia kolejnego etapu związanego z realizacją inwestycji w trybie projektuj i buduj.
Wartość inwestycji szacowana jest na blisko 120 mln zł.